Концертна Зала

Image module
Перша фотографія інтер’єру Філармонийного Залу, Одеса – 7 лютого, 1899
Після реставрації Одеська Філармонія могла б суперничати з кращими залами Європи.

                                                         Рассел Джонсон

Image module

Расселл Джонсон (1923-2007) на сцені одеської Філармонії, Одесса, Вересень 1996

Рассел Джонсон, всесвітньо відомий і дуже шановний акустик
головний консультант, директор дизайну й засновник АРТЕК Консультантів, Нью-Йорк.

Fellow, Acoustical Society of America
Fellow, United States Institute for Theater Technology

Рассел Джонсон і його колега Дем’єн Дорія приїхали в Одесу в вересні 1996, аби відвідати Хобарта Ерла та Одеський Філармонійний Оркестр. Метою їх подорожі був огляд існуючого стану Одеської Філармонії, акустичні виміри, прослухування репетиції оркестру і його концерту, рекомендації для акустичних вдосконалень.

Прочитайте їхній рапорт про наш зал, в якому вони порівнюють його основні виміри, форму і матеріали із Віденським Музікферайн і Бостонським Сімфоні Хол – двома найвидатнішими концертними залами.

Філармонійний Зал в Одесі – класичної форми “коробки для взуття” із значним акустичним потенціалом. Рассел Джонсон і Демьєн Дорія зробили все можливе щоб, накінець позбутися , ми сподіваємось назавжди, відомого і дивного одеського міфу. Міф був таким. “Причина поганої акустики в тому, що зал був спочатку біржею і був побудований так, щоб люди не мали змоги підслухувати чужі розмови.” Майже кожний у нашому місті знайомий із цим міфом. Насправді, в цій легенді дуже мало істини- є більш точні і конкретні причини для неможливості залу використовувати його акустичний потенціал в останні десятиріччя, як показує рапорт панів Джонсона і Дорія із АРТЕК.

Image module

Філармонійний Зал, історичний пам’ятник в Одесі , був відкритий у 1899. Спроектований відомим одеським архітектором італійського походження Маріо Бернардацці, Зал є чудовим прикладом архітектурного характеру Одеси и венеціанського готичного стилю повороту століття.

З 1996 багато було зроблено аби покращити акустику: завіси, які висіли навколо сцени під час кожної репетиціі і кожного концерту ОФО десятиріччями, були накінец прибрані; в 2001 була перебудована сцена. Обидві ці зміни значно покращили акустику, дуже обрадували музикантів і стали приємним сюрпризом для нашої публіки у колишній біржі. Тим не менш, багато потрібно зробити, щоб досягнути справжнього акустичного потенціалу залу: шум від транспорту все ще чутно і вікна повинні буди змінені як слід.

Після новин про нагородження ОФО національним статусом в червні 2002, губернатор Одеської області, пан Сергій Гриневецький пообіцяв продовжити роботу над залом, який є власністю держави. У відповідності із його вказівками, роблять нові стільці для слухачів і головна підлога концертного залу ремонтується. Ці зміни повинні покращити акустику нашого залу.

Є надія, що деякі із акустичних проблем, які залишаються, включаючи нормальний потолок і покриття вікон, будуть скоро розв’язані. Останнім у списку, але не останнім по важливості йде ремонт системи отоплення.

Якщо всі проблеми затронуті рапортом Рассела Джонсона будуть вірно вирішені, ми можемо продовжувати сподіватися на здійснення його пророцтва відносно акустики нашого залу.