Концертний зал

Image module
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ АКУСТИЧНИХ ЗМІН

ОДЕСЬКИЙ ФІЛАРМОНІЙНИЙ ОРКЕСТР
Одеса, Україна

Artec рапорт № 7239
Artec проект № 3363

Дата: 18 грудня 1996

Замовники:

Одеський Філармонійний оркестр – Одеса, Україна
Маестро Хобарт Ерл

Американські Друзі Одеського Філармонічного Оркестру
Элизабет Флемер, Президент

Швейцарські Друзі Одеського Філармонічного Оркестру
Пол М. Ван Маркс (Швейцарія)

 

ECONOMIC FEASIBILITY STUDIES      THEATRE CONSULTING      ACOUSTICS
114 WEST 26 STREET NEW YORK NY 10001-6812 (212)242-0120 FAX (212) 645-8635

 

Зміст

Виконавче резюме

Artec Consultants Inc відвідав Одеський філармонічний зал у місті Одесі, Україна з 11 вересня до 16 вересня 1996 на прохання маестро Хобарта Ерла, Головного диригента Одеського філармонійного оркестру. Метою відвідування Artec був огляд існуючих умов Філармонічного залу, акустичні виміри, відвідування репетиції оркестру і його концерту в залі, рекомендації для акустичних удосконалень.

Філармонічний зал – прекрасний і добре збережений приклад архітектурного характеру Одеси і венеціанського готичного стилю повороту сторіччя. Як і з усіма будинками у віці, є області, що мають потребу в увазі крім звичайного обслуговування. З відновленням, Одеський філармонічний зал і його додаткові приміщення могли б конкурувати з великими залами Європи в архітектурному плані і забезпечувати більш функціональний будинок для оркестру.

Після попередніх обговорень між Artec і Маестро, більшість драпірувань, що оточують сцену було розібрано. Це забезпечило істотне поліпшення в акустику Філармонічного залу на думку маестро, більшості членів оркестру і декількох інших спостерігачів. При порівнянні з іншими приміщеннями концертних залів, Філармонічний зал (з вилученими драпіруваннями) має прекрасну акустику для симфонічного оркестру і може вважатися одним із кращих у Європі після необхідних акустичних змін.
Удосконалення можливе в акустику, може реалізувати повний потенціал залу. Є чотири області потребуючі уваги для негайної вигоди загальної акустики:

1) Удосконалення акустичної ізоляції від зовнішнього шуму й удосконалення для низької частоти акустики приміщення.

2) Відновлення й удосконалення сцени і системи підставок сцени, щоб поліпшити театральний зв’язок між виконавцями на сцені й аудиторією.

3) Перепроектувати системи висвітлення на сцені, якщо необхідно. По можливості це повиннео сполучатися з історичною архітектурою Залу.

4) Ремонт систем опалення і вентиляції, щоб дозволити використання приміщення протягом року. Це повинно бути зроблене так, щоб не зашкодити чи акустиці не привнести шум у приміщення.

Крім того, загальне відновлення покрить приміщення було б архітектурно бажаним удосконаленням. Нормальне використання приміщення привело до потреби в повному чищенні стін, фресок і гіпсу.


Вступ

Artec Consultants Inc відвідав Одеський філармонічний зал у місті Одесі, Україна з 11 вересня до 16 вересня 1996 на прохання маестро Хобарта Ерла, Головного диригента і художнього керівника Одеського філармонійного оркестру. М. Расселл Джонсон, Голова Artec Консультантів, був основним акустиком, і йому допомагав м. Демьен Дория, директор Artec Акустичних Консультацій.

12 вересня, Artec спочатку відвідав Філармонічний Зал, і після ознайомлювального туру по приміщенню був на репетиції Шостої Симфонії Малера до відкриття сезону філармонічного оркестру, 14 вересня. 13 і 14 вересня, подібні репетиції відвідувалися і записувалися, а також були проведені різні зустрічі з персоналом оркестру, будівельним керуванням Одеської Філармонії, посадовими особами й одеською пресою. Провелись більш уважні огляди приміщення усередині, покрить і додаткових приміщень. Акустичні виміри були зроблені для Філармонічного Залу ввечері 13 вересня для більш пізнього аналізу в Нью-йоркській лабораторії акустики Artec.

Увечері 14 вересня пройшов концерт офіційного відкриття сезону Оркестру. Був зроблений цифровий запис виконання з аудиторією в приміщенні для більш пізнього посилання і порівняння з записом репетицій, під час яких було небагато людин у залі.

Акустики розробили мова для опису ” гарної акустики ” який відноситься до суб’єктивних вражень від критичних слухачів типу музикантів і загартованих патронів Мистецтв. Обговорення характеристик чудового приміщення для концерту знаходиться в Додатку I. Наприкінці цього рапорту обговорює результати відвідування Artec.


Стан філармонійного залу на сьогодні

Філармонічний зал – прекрасний і добре збережений приклад архітектурного характеру Одеси і венеціанського готичного стилю повороту сторіччя. Як і з усіма будинками у віці, є області, що мають потребу в увазі крім звичайного обслуговування. Після акустичних змін, Одеський філармонічний зал і його додаткові приміщення могли б конкурувати з великими залами Європи в архітектурному плані і забезпечувати більш функціональний будинок для Оркестру.

Одеський філармонічний зал має масивну структуру і стіни, при розміщенні тільки 1150 місць. Це робить відносно легенею досягнення цілей типу сили, низького впливу частоти, теплоти тону і відсутності зовнішніх шумових джерел. Це ж сама властивість іноді заподіює проблеми типу наявності занадто голосного чи різкого звуку, занадто багато ясності, чи недоліку резонансу. Однак, ці проблеми – не існують у Філармонічному залі. Класична форма аудиторії ” коробки взуття ” забезпечує відчуття “конверта” через сильні бічні відображення звукової енергії, що досягають ушей слухачів вчасно. Істотна висота приміщення дозволяє достатнє відображення для оркестрового виконання.

Якщо порівнювати основну архітектуру Одеської філармонії з двома з всесвітньо найбільш визнаних Бостонского Залу Симфонії і Grosser Відня Musikvereinssaal, кожний відразу бачить подобу загального виміру, форми і матеріалів. Дані Порівняння і плани головних рівнів для всіх трьох залів включені в Додаток II.

Акустична якість Філармонічного Залу змінюється, коли є присутнім аудиторія. Аудиторія (приблизно 1100 людей) додає велику кількість акустично поглинаючої поверхні до приміщення. При розміщенні публіки багато чого зі звуку оркестру зачіпає аудиторію, і поглинається. Повна сила і рівень резонансу зменшені, коли є присутнім аудиторія. Низька сила частоти злегка зменшена, і середні і високі частоти значно зменшені. У цілому це – кращий баланс між низькими і високими частотами чим коли зал порожній, але зі зменшеним впливом звуку. Це особливо значимо в низьких частотах груп контрабасів і віолончелей.


КОМЕНАРІЇ МУЗИКАНТІВ ЯКІ ВІКОНУЮТЬ У ЗАЛІ

Artec приводить результат зустрічі з декількома з музикантів філармонійного оркестру. Їхні коментарі були наступними:

Друга Скрипка:
” Я почуваю, що стіни не відбивають досить звуку. Я не чую свою гру. “

Контрабас:
” Я почував, що був набагато кращий баланс на сцені з вилученими фіранками. “

Концертмейстер оркестру:
” Дуже важко чути інших музикантів на сцені в порівнянні з іншими залами, де виступав філармонійний оркестр.”

Фагот:
“Без фіранок я можу чути мій інструмент набагато краще, і грати легше.”

Валторна:
” Без фіранок ми чуємо відповідь від аудиторії, що ми не чули колись. ” (Цей музикант думав, що це було удосконаленням.)

Ударні:
” Я можу чути інших гравців у моїй групі краще без фіранок. “

Маэстро Ерл:
” Група ударних грає дуже голосно без фіранок. Вони звикли до необхідності грати з зусиллям і будуть довго звикати до зміни. “

Як очевидно з цих коментарів, більшість музикантів були зосереджені на видаленні фіранок від області сцени. Більшість музикантів погодилося, що видалення фіранок бути зміною в кращу сторону. У той час як ми хотіли б довідатися більше про думки музикантів щодо інших аспектів акустики залу, оркестр тільки звикав до залу без фіранок і не міг коментувати зал більш виразно. Маестро Ерл повинний продовжити запитувати враження музикантів, коли вони звикнуть чути один одного і приміщення краще.


АКУСТИЧНІ ВИМІРИ

У той час як легше обговорити акустику різних залів, використовуючи суб’єктивні терміни типу теплоти, визначеності, голосності, балансу, і т.д. корисно порівняти зали, ґрунтуючись на об’єктивних, вимірних кількостях. Три загальних міри акустики приміщення – Час Відображення (T60), Час Раннього Розпаду(ВРР) і Індекс Ясності (C80).

Час Відображення (T60) – час, що потрібно голосному звуку, щоб розпастися до невиразності після того, як його джерело припинене. Джерело звуку може бути спеціальним “білим” чи “рожевим” шумовим джерелом, чи імпульсивним шумом подібно вибуху повітряної чи кулі пострілу. T60 звичайно вважається як середнє число з 500 і 1000-герцеві смуг октави.

Час Раннього Розпаду(ВРР) подібно Часу Відображення, у тім що воно вимірює час розпаду, але концентрується на тільки перших 10 децибелах (міра голосності) розпаду. Час для перших 10 децибелів, що розпадаються помножене на шість, щоб робити ВРР порівнянним T60. Це ближче показує, як люди почувають відображення ніж T60, особливо при слуханні джерел, що не розпадаються цілком до тиші. Музика, без довгих пауз, являє приклад такого звуку, що цілком не розпадається .

Це, грубо говорячи, відношення “ранньої” енергії, що складена з прямого звуку і початкових декількох відображень від стін, поверху і стелі, і “останнього” звуків енергії, що є частиною загального резонансу приміщення.ії, що складена з прямого звуку і початкових декількох відображень від стін, поверху і стелі, і “останнього” звуку енергії, що є частиною загального резонансу приміщення. Це зв’язано з тим, як ясно чутний звук можна чути по резонансі.

Виміру Одеського філармонічного залу приведені в наступних даних:

Частота Центра Смуг Октави в Герц

63
125
250
500
1K
2K
4K
8K
ВРР (секунд)
1.4
1.4
1.7
1.9
2.0
1.9
1.7
1.2
ВРР (секунд)
1.0
1.6
2.2
2.0
2.2
2.0
1.8
1.3
ВРР (децибел)
1.4
-2.1
-6.0
-1.7
-3.4
-2.3
-1.8
0.2

Чертежі цих даних присутні у Додатку II.


Спостереження Акустики і Загальні Спостереження

Artec відвідав кілька репетицій і один концерт Одеського філармонійного оркестру у філармонічному залі. Відвідати ці репетиції і концерт було великим задоволенням, оскільки Зал дуже гарний і оркестр, під керуванням маестро Ерла, грав надзвичайно добре. Фіранки, що оточують сцену минулого головним чином вилучені до нашого приїзду, так що не було можливості чути зал і сцену в їхній попереднім стані.

Наші спостереження про філармонічний залу в підсумку наступні:

a) Зовнішній шум (насамперед від автомобілів) впливає на концерти і репетиції. Крім природного відволікання, що може походити від зовнішнього шуму і неможливості створення гарного запису, шум, має драматичний наслідок для акустики місця виконання. Artec вивчав шум у концертних залах багато років і зробив деякі висновки, вірні як для нових концертних залів, так і для реконструкцій існуючих:

Шум:

1) Зменшує динамічний діапазон для оркестру,
2) Чутність меж тихих проходів для аудиторії,
3) Зменшує театральний зв’язок між виконавцями,
4) Впливає на баланс між групами оркестру,
5) Зменшує сприйняття резонансу і просторість,
6) Зменшує ясність і голосність.

В міру старіння й усадки будинків , нормально, що з’являються тріщини в кам’яній кладці, що дозволяють шумовий витік із зовнішньої сторони. Дах філармонічного залу – не герметична (і не повинний такий бути, тому що дерево повинне провітрюватися, щоб уникнути гниття). Однак, первинний шлях, через який шум входить у Зал – вітражі, включаючи і закриті деревиною.

б) Низький вплив частоти у філармонічному залі – менше оптимального. У результаті цього виконання страждають у декількох змістах – зменшений вплив, зменшений відчуття “конверта”, менша кількість ясності для піццикатті, менша кількість теплоти тону для контрабаса, більш важкий баланс між групами оркестру.

Кілька елементів залу вносять вклад у вищезгадані акустичні недоліки залу. Основні фактори в порядку важливості:

1) Поглинаючі фіранки, поміщені навколо оркестру (протягом нашого відвідування, більшість фіранок були вилучені, роблячи вікна більш істотним фактором),

2) П’ять великих вітражних вікон,

3) Стільці для аудиторії оббиті матерією,

4) Відносно тонкі матеріали стелі.

в) Існуюча сцена і підставки не дозволяють достатньої гнучкості для розміщення оркестру якщо розмір оркестру, чи матеріал програми змінюється. Повне місце на сцені обмежено “тунелем”, що проходить поперек відсунутого на задній план кінця платформи. Тунель заважає сцені, і в рівній частині і на узвишші, обмежуючи доступну область для оркестру, що буде розміщений і висуваючи вертикально занадто високо, щоб служити як частина змінюваної системи підставок на сцені. Узвишшя тунельного даху також заважає використанню області для збереження фортепьяно чи інших інструментів, що займають місце на сцені навіть коли не використовуються у виконанні. Це дуже ясно демонструвалося великим оркестром для Симфонії Малера Номер 6 під час нашого відвідування. Маленька область в альтах до мідної секції була переповнена музикантами.

Існуючий підлога сцени розпадається з віком і зносом. Хоча це не шкодить акустиці, але це становить небезпеку розколовши і піддає концертний рояль Steinway небажаному ризику, оскільки його котять між позиціями збереження і для концертів. Також цікаво вивчити відповідну висоту для авансцени краю сцени вище першого ряду розміщення аудиторії, з надією поліпшення видимості в перших декількох рядах.

д) Існуюче висвітлення сцени погане. Ми думаємо, що доступні інструменти висвітлення й електрична здатність будинки використовуються ефективно, але усе ще далекі від задовільного висвітлення для репетицій і оркестрів. Це впливає на якість і враження від дій – виконавцям важко читати їхньої частини, і аудиторія не бачить оркестр так ясно, як випливає.

У той час як це не є акустичною проблемою зараз, нові інструменти висвітлення, і системи гасіння повинні відповідати основним акустичним критеріям. Лампи не повинні чи дзижчати гудіти і повинні бути сконструйовані так щоб не шкодити акустиці на сцені.

е) Системи опалення, вентиляції і кондиціонування повітря (HVAC)
Філармонічний зал не відповідає стандартам комфорту протягом більшості сезонів. Узимку, зал досить холодний, щоб зробити його непридатним для людей. Улітку, неможливо остудити приміщення інакше чим залишити вікна відкритими й у такий спосіб упустити занадто багато шуму, що заважає виконанню. Це зменшує досвід концертів навіть у місяці, коли будинок – не занадто холодне. Це впливає на здоров’я музикантів і руйнує фортепьяно й інші інструменти, що зберігаються весь рік у залі.


Рекомендації з Реконструкції

Тут важливо звернути увагу, що основна структура Філармонічного Залу не гірше чим найбільш великі концертні зали світу. Масивні стіни кам’яної кладки і гіпсове покриття, загальні виміри і форма приміщення і відносини виконавець / аудиторія усі вносять вклад у чудову акустику. Кожна з модифікацій, що ми рекомендуємо тут, забезпечить удосконалення до загальної акустики.

Наші рекомендації наступні:

1. Зменшити, чи усунути зовнішнє шумове вторгнення в Зал, і поліпшити вплив низької частоти акустики приміщення.

В міру старіння й усадки будинків , нормально, що з’являються тріщини в кам’яній кладці, що дозволяють шумовий витік із зовнішньої сторони. Дах філармонічного залу – не герметична (і не повинний такий бути, тому що дерево повинне провітрюватися, щоб уникнути гниття). Однак, первинний шлях, через який шум входить у Зал – вітражі, включаючи і закриті деревиною.

Звук проходить через скло безпосередньо. По-друге, звук витікає через кілька груп стекол (і внутрішні вітражі і зовнішні стекла) які були розбиті і навколо вапняних з’єднань у вітражах. Менший, але істотний, шлях для шуму – навколо з’єднань між стеклами і ведучими рамами. Тільки герметичність виправить це. Це можна поліпшити, закриваючи вікна гарно запечатаними дерев’яними панелями.

Запечатування будь-яких отворів у стелі, що не використовуються для вентиляції, поліпшить ізоляцію від шуму з даху типу чи літака дощу. Звукові глушителі можуть бути додані до отворів вентиляції в даху, щоб обмежити кількість зовнішнього шуму, що попадає в горище, але не можна заважати вентиляції тієї області. Подальше удосконалення ізоляції може бути досягнуто, додаванням акустичних глушителів до всіх дверей, входу і проходу до Залу.

Вплив низької частоти був би дуже поліпшений, якщо закрити вітражі важкими дерев’яними панелями, хоча потрібно виявити обережність для збереження вітражів. Як було згадано раніше, стільці – інший фактор у слабкій відповіді низької частоти. Стільці – не справжні з Залу з часу його використання як фондової чи біржі в його раннім використанні як концертного залу. Це підтверджується історичними фотографіями залу, що зберігаються Філармонією. Буде бажано по акустичним і естетичним причинам замінити стільці в найближчі кілька років. Ми можемо допомогти Вам у виборі відповідного дизайну сидінь.

Утрата звуку, що залишається, низької частоти – через стелю. Малоймовірно, що потовк може бути зроблений більш масивним у межах існуючої структури залу. Великі отвори в стелі для вентиляції обмежують остаточну здатність стелі до відображення низьких частот, скорочуючи ефективність додавання маси. Це обмеження, що не може бути переборене в межах історичної архітектури пристрою.. Однак, істотні удосконалення акустики приміщення могли б бути зроблені, закриваючи вікна і заміняючи сидіння .

2. Реконструкція і Відновлення Сцени і простору навколо:

Нова система підставок на сцені допоможе в розміщенні виконавців і підйомі мідної, духової й ударної груп так, щоб дозволити легке проектування їхнього звуку. Мідні і духові не звучали занадто голосно в Залі протягом нашого відвідування, так що ми не вважаємо , що проблеми балансу були б створені, при більш велику системі підставок.

Гнучка система підставок сцени поліпшить зв’язок на сцені і потенційно збільшить ясність і баланс між групами оркестру для аудиторії. Це може бути досягнуте за допомогою портативної платформи підставок з мінливими опорами потрібної висоти і здатністю до перебудови платформи без істотної зміни структури. Було б вигідно мати систему підставок здатну до розміщення оркестрів різних розмірів для різних виконань і дозволити скрипкам бути згрупованим чи разом організуватися в традиційному розміщенні. Ясно що діапазон можливих мір розміщення, що були б корисні, може бути різним. Також, проблеми видимості й іншого використання сцени повинні бути розглянуті, при переконфігурації. Artec буде працювати з Вами й оркестром, щоб визначити детальний проект підставок.

3. Перепроектування Системи Висвітлення на Сцені:

Ми радимо зробити вивчення електричної здатності існуючого обслуговування будинку і визначити чи може вона бути розширена, щоб відповідати вашим вимогам. По цьому вивченню Artec персонал робіт висвітлення може (як окремий проект) допомагати Вам у розробці схеми висвітлення, що поліпшить читання нот на сцені і зробить виконавців краще видимими для аудиторії. Оскільки ми обговорювали протягом нашого відвідування можливість використання безлічі люстр з об’єднаним висвітленням сцені, щоб вписатися в існуючу архітектуру, відновлення частини історичного залу і поліпшення висвітлення сцені.

Artec може також зробити основні рекомендації для типів кріплень і систем гасіння, що не будуть створювати шум у Залі. Ми були би ради розглянути і порадити Вам щодо акустики приміщення при наявності нових типів кріплень, чи люстр висвітлення на сцені.

4. Відновлення Системи вентиляції й опалення

Artec може допомогти відгородити виконання від шуму будь-якої новий HVAC системи. Ми не можемо, однак, проектувати HVAC систему. Ми настійно рекомендуємо, щоб був запрошений експерт в опаленні і системах охолодження, щоб забезпечити рекомендації для ефективного використання доступної високої температури від міста, поліпшення теплової ізоляції будинку, і забезпечення деяких форм додаткового обігріву протягом періодів, коли місто не може забезпечувати досить високу температуру в будинку.


Висновки

Результати і рекомендації, що містяться в цьому рапорті повинні бути основою для вашого наступного планування, розвитку детального проекту і виконання реконструкції філармонічного залу в Одесі. Artec буде рад обговорити результати цього рапорту докладно, роз’ясняючи наші рекомендації скрізь, де необхідно.

Наші рекомендації не призначені для того, щоб бути повним проектом. Будь-яка відповідальна реконструкція такого прекрасного й історичного будинку вимагає детального розгляду існуючої інфраструктури будинку й уваги до його спадщини (проект художнього оформлення і схвалення цивільних груп і суспільства). Є також визначені акустичні турботи для обговорення з виконавцями й аудиторією, також як структурних, електричних і механічних систем будинку, що може бути виконаний тільки коли повний план реконструкції буде розроблений.


ДОДАТОК I: Акустичні ознаки концертних залів

Ми виділяємо тут деякі основні цілі акустики для оркестрового виконання і місць запису і визначаємо словник. При проектуванні нового концертного чи залу ремонту існуючого, звертаємо Ваша увага на загальний набір цілей, що складають повну акустику:

1. Відповідна голосність, сила, інтенсивність, вплив, влада, достаток. Узагалі, у концертному залі більшому чим приблизно 1600 місць природна голосність приміщення рідко занадто велика для Мендельсона, Бетховена, Малера, Стравінського і більшості стандартних оркестрових репертуарів, і ніколи занадто велика для камерної музики і репетицій. Ціль для оркестрових і хорових концертів полягає в тому, щоб досягти відповідної сили, при обліку достатньої кількості звуку, що буде поглинений.

2. Відповідна ясність і визначеність, але з достатнім багатством і сумішами. Деякі види музики звучать найкраще з великою ясністю і визначенням, а інші – найкраще з меншою визначеністю. Концертний зал повинний забезпечити діапазон визначеності для всієї гами музики, що буде представлена

3. Відповідна низька сила частоти і теплота тону. Концертний зал повинний мати силу і вплив у низькому діапазоні частоти, щоб передати інтуїтивне хвилювання барабана, контрабаса, відчутний “удар” контрабаса і віолончелі піццикатті, силу туби. Це повинно також досягти повного теплого тембру для струнних і інших груп.

4. Чудове відчуття “конверта” і просторове враження. Це – відчуття, що кожний обкутаний звуком, а не просто лінійно чує його. Слухач повинний почувати себе акустично близьким і дійсно бути частиною виконання.

5. Відповідний резонанс і жвавість для широкої розмаїтості музики. Відчуття слухача звуку, що затримується в залі має кілька ознак:

(a) Довжина звукового розпаду
(b) Рівень (голосність) розпаду
(c) Рівень резонансу, що біжить, (впливає на “суміш”)
(d) тембр розпаду
(e) Простір/обгортання розпаду.

Artec вивчав відносини між ясністю і резонансом багато років, і ми довідалися, що одночасно досягнення високого ступеня і ясності, і резонансу можливо і бажано. Як з більшістю інших акустичних ознак, більшість відповідних резонансів по-різному для різної музики.

6. Відповідна голосність балансує по спектрі частоти; тобто, голосність високих, середніх, і низьких частот повинні бути в природному балансі. Тон скрипки повинний бути теплим , не скриплячим. Мідний тон повинний бути коли потрібно – теплим і коли потрібно – блискаючим. І виконавці, і аудиторія хочуть чути точне виконання тональної якості різних інструментів і голосів. Звук, зроблений інструментами і голосами, не повинний бути змінений приміщенням; вони повинні звучати природно.

7. Чудовий баланс між різними групами чи оркестру хору. Це в основному залежить від виконавців і диригента, але акустика залу повинна зробити баланс легенею для диригента і музикантів. Музиканти повинні чути один одного у відповідному балансі так, щоб вони могли судити, як їхній звук несеться аудиторії. У багатьох залах звук струнних занадто слабшав у порівнянні з міддю й ударними

8. Чудовий баланс між солістами й ансамблем. Багато хто з публіки відвідують виконання, щоб чути і бачити “зоряного” соліста, так що слухачі взагалі більше знають про цю визначену акустичну турботу. Диригент і музиканти повинні зіграти велику роль у досягненні чудового балансу, але зал може робити це відносно легким чи важкої для них.

9. Адекватні умови слухання на сцені. Музиканти повинні чути один одного добре щоб досягти чудового ансамблю. Тимчасова точність і точність подачі особливо важкі для досягнення в групі такого розміру, як симфонічний чи оркестр великий хор. Зал повинний забезпечити багаторазові звукові відображення у відповідне час, щоб музиканти чули один одного, але це повинне бути виконане так, щоб не “украсти” занадто багато звуку в аудиторії.

10. Чудова підтримка власного звуку кожним виконавцем так, щоб музикант почував, що звук несеться по залі. Це утягує, зокрема, голосність звуку, що повертається виконавцям. Коли музиканти почувають приміщення, що працює з ними, вони можуть розслабитися і виконувати краще. Музиканти ненавидять зали, де вони почувають, що вони повинні “змушувати” їхній звук. Повертатися звук не повинний занадто пізно, інакше це буде сприйнята як луна.

Гарний концертний зал повинний також бути вільний від таких акустичних недоліків, як:

1. Брутальність і різкість, скляність, гострота, перекручування, гучність, і інші неприродні чи неприємні фарбування.

2. ” Мертві області “, де чи аудиторії виконавцям важко чують звук. Це – ознаки поганого розподілу звукової енергії.

3. Чи луна “бруд”, що викликані відстроченими дискретними звуковими відображеннями.

4. Шум від систем нагрівання й охолодження, висвітлення, чи устаткування шуму, що породжується поза аудиторією, що відволікає чи виконавців аудиторію, чи сприймається мікрофонами.


Додаток II: Дані Порівняння і Плани

Порівняння з іншими залами

ЗАЛ
ВМІСТИМІСТЬ
ОБ’ЄМ
ШИРИНА
ВИСОТА
ДОВЖИНА
T60*
Одеса
1150
14,300m3
21m
17m
40m
2.1 s
Відень
1600
15,000m3
20m
17.4m
36m
2.5 s
Бостон
2625
18,750m3
23m
18.6m
39m
2.2 s

* ” T60 розраховано для цього порівняння. Незначне відрізнення між розрахованим та виміряним T60 для Одеського Філармонічного Залу – не істовне акустично. Відрізнення між вимірами та розрахунками можут бути віднесені на рахунок пилу на покритті у залі, у порівнянні з новим покриттям, розшарування гіпсу, пропозиціі методом Сабіна для розрахування часу відображення, розташування, де виміри були зроблені.

Image module

Сімфоні Холл, Бостон
Масштаб: 1:200
Головний рівень

Image module

Музикферайн, Відень
Масштаб: 1:200
Головний рівень

Image module

Філармонічний зал,

Одеса Масштаб: 1:200

Головний рівень