Хобарт Ерл

Художній керівник і головний диригент, Народний артист України
Image module

Один з небагатьох людей, яких по праву можна назвати «людина світу». Життєвий шлях Маестро дуже незвичайний, він увібрав в себе культури багатьох країн. Хобарт Ерл народився у Венесуелі у родині американців та отримав на кількох континентах репутацію динамічного та захоплюючого диригента. У 2003 році Російська асоціація космонавтів назвала одну з зірок у сузір’ї Персея «Хобарт Ерл», а в 2014 році Musical America Worldwide визнала Хобарта Ерла одним з 30 «Професіоналів року». 

Testimonial by The Financial Times
"…Друга симфонія Брамса виконана на одному подиху з неймовірним запалом и потужністю".
The Financial Times
Лондон

Випускник Лондонського Трініті-коледжу і музичного факультету Прінстонського університету (США), де його педагогами були: по композиції, музичного аналізу та теорії – Мілтон Бабіт, Едвард Коун, Клаудіо Спис, з диригування – Майкл Пратт. Після закінчення університету переїхав до столиці Австрії, де займався диригуванням у Віденській Музичній Академії в класі професора Карла Остерейхера. Брав участь в міжнародних диригентських майстер-курсах в Зальцбурзі і Голландії, а також у Отто Вернера-Мюллера в США.

У 1987 році, як учасник Тенглвудского фестивалю, отримав можливість стажуватися у Леонарда Бернстайна і Сейджі Озава. У цьому ж році, цікавлячись сучасною музикою, створює у Відні камерний оркестр American Music Ensemble Vienna / Ensemble for Viennese Music New York. З оркестром Хобарт підготував понад 10 світових прем’єр, записаних Австрійським радіо у Відні, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Вашингтоні та інших містах. Серія компакт-дисків, записаних фірмою «Албані Рекордс» (США), отримала схвальні рецензії в провідних музичних виданнях.

Testimonial by Sunday Times
"Диригент Хобарт Ерл зумів викликати таке ж проникливе і щире виконання другої симфонії Малера "Воскресіння" … Воно назавжди залишиться одним із найкращих виконань твору Малера у Перті".
Sunday Times
Перт, Західна Австралія

Коли Хобарт приїхав з Віденським Камерним Оркестром на гастролі в Радянський Союз в 1990 році, він познайомився з Одеським філармонійним оркестром, і так почалася плідна співпраця, яка призвела до безпрецедентного розвитку оркестру. Це єдиний виконавський мистецький колектив в Україні, який за час незалежності двічі підвищив свій статус, ставши спочатку державним (1993), а потім Національним (2002). Маестро Ерл з одеським оркестром виступали в кращих концертних залах 15 країн світу (в тому числі Карнегі Холл, Нью-Йорк; Кеннеді Центр, Вашингтон; Мюзікферайн, Відень; Барбікен Холл, Лондон; Академія ім. Ф. Ліста, Будапешт; Філармонія, Кельн; Великий зал Московської консерваторії; зал Генеральної Асамблеї ООН; Національна Аудиторія, Мадрид, та інші).

Хобарт Ерл диригував Віденським камерним оркестром, Віденським симфонічним оркестром Тонкюнстлер, Orchestra della Toscana (Італія), Orchestra Sinfonica Siciliana (Італія), Bilbao Symphony Orchestra (Іспанія), Noord Nederlands Orkest (Голландія), Афінським державним симфонічним оркестром, Симфонічним оркестром Датського радіо, Симфонічним оркестром Краківськой філармонії, Sinfonia Iuventus (Варшава), Jerusalem Symphony Orchestra, Російським національним оркестром, Державним академічним симфонічним оркестром ім. Е.Ф. Светланова, Державним симфонічним оркестром «Нова Росія» з Юрієм Башметом, Московським державним академічним симфонічним оркестром, Симфонічним оркестром Москви «Російська філармонія», Академічним симфонічним оркестром Санкт-Петербурзькой філармонії, Симфонічним оркестром міста Тайпей та іншими. Список оркестрів, якими маестро Ерл диригував у Сполучених Штатах, включає Delaware Philharmonic, Florida Philharmonic, Buffalo Philharmonic, North Carolina Symphony, San Diego Chamber Orchestra, Miami Symphony, Orchestra of the Americas.

Testimonial by Stuttgarter Zeitung
"Одна з головних задач, які ставить перед диригентом 5 симфонія Шостаковича, як і симфонії Малєра, полягає в пов’язані неоднорідного і в маніфестації контекстової надбудови. Ті, які тут роблять ставки на "відповідність виконання", ризикують створити безперервну нудьгу. Це не стосується Хобарта Ерла. Те, яке потаємне дно він розкриває у цього, лише на перший погляд, позитивного твору, те, як він вибудовує тематичні лінії розвитку твора, відрізняє його як насправді значного диригента…".
Stuttgarter Zeitung

Співпрацював із Львівським і Харківським Оперними театрами, Національною оперою України, Донбас-Оперою, Великим театром Білорусії, також здійснив кілька нових постановок у Національній опері Греції та Mythos Opera Festival (Італія).

Виступав з видатними співаками, такими як: Олена Образцова, Марія Гулегіна, Ірина Богачова, Людмила Монастирська, Паата Бурчуладзе, Володимир Чернов, Анатолій Солов’яненко, Зураб Соткілава, а також з багатьма видатними солістами, такими як: піаністи Дмитро Алексєєв, Петро Андершевский, Борис Березовський, Юхим Бронфман, Рудольф Бухбіндер, Жан-Філіп Коллар, Валерій Кулешов, Діна Йоффе, Євген Могилевський, Микола Петров, Михайло Плетньов, Іво Погореліч; скрипалі Павло Берман, Борис Бровцин, Вадим Глузман, Ліана Ісакадзе, Сергій Крилов, Віктор Пікайзен, Валерій Соколов, Олексій Семененко і Віктор Третьяков; альтист Юрій Башмет; віолончелісти Давид Герінгас, Стівен Іссерліс, Олександр Князєв, Даніель Мюллер-Шотт, Олексій Стадлер, Метт Хаймовіц.

У 2003 році, в рамках номінації «Народне визнання», Російська асоціація космонавтів назвала одну з зірок у сузір’ї Персея «Хобарт Ерл». Один з популярних людей в Одесі, Хобарт Ерл нагороджений Почесною відзнакою Одеського міського голови «За заслуги перед містом» (2004). Рішенням Вченої ради Одеської державної музичної академії ім. А.В. Нежданової йому присвоєно звання «Почесний професор ОДМА» (2007).

У 2013 році Хобарту Ерлу присвоєно почесне звання «Народний артист України».

З Національним одеським філармонійним оркестром записувався на фірмі «Naxos» і «ASV», з Державним академічним симфонічним оркестром України ім. Е.Ф. Светланова – на фірмі «Toccata Records» і «Naxos».

Хобарт Ерл – ідейний натхненник і художній керівник Міжнародного музичного фестивалю Black Sea Music Fest, який з 2014 року щорічно проходить в Одесі.

Testimonial by Fanfare Magazine
"Одеський філармонійний оркестр чудово грає під керівництвом свого молодого американського диригента Хобарта Ерла – репертуар виконаний впевнено і елегантно ... Цей запис вас не розчарує".
Fanfare Magazine
Особистий сайт