Preloader logo

3 грудня 2019 року Національний одеський філармонічний оркестр виконає Сьому симфонію “Сім воріт Єрусалиму” Кшиштофа Пендерецького, під керівництвом самого композитора.

 

Симфонія, яка вперше виконується в Україні, була написана для п’яти солістів, читця, трьох хорів і симфонічного оркестру. Головні партії виконають Івона Хосса, сопрано, Кароліна Сікора, сопрано, Анна Любанська, меццо-сопрано, Адам Здуніковський, тенор, Петро Новацкі, бас, та Славомир Холланд, читець. Хорову партію виконає Національний хор України, капела «Думка».

 

Симфонія № 7 була написана Пендерецьким на замовлення мерії Єрусалиму в 1996 році – до 3000-річчя міста. Вперше виконана спільно музикантами Симфонічного оркестру Баварського радіо і Єрусалимським симфонічним оркестром під керівництвом Лорина Маазель в Єрусалимі в січні 1997. В основу симфонії лягли латинські тексти зі Старого Завіту – Псалом 48, Псалом 137, Псалом 130, Псалом 147, а також тексти з Книги Єзекіїля і Книги Данила. Читець декламує на івриті.

 

Унікальне звучання симфонії доповнює величезний тубафон – музичний інструмент, сконструйований за участю самого композитора, який буде представлений на сцені Одеської філармонії.